Tulokset 2017

TRKorkatti2017.html

TYTÖT 7KM POJAT 7KM N 7KM M 7KM M 15KM M 22KM N 15KM N 22KM

Tytöt 7,0 km

Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

26

Koskela Iina

Team Skiers

35:26

+0

2.

30

Rantakangas Mari

Haapaveden Urheilijat

35:43

+16

3.

31

Saari Enni-Sofia

Ylivieskan Kuula

36:52

+1:25

4.

27

Leppälä Peppi

Reisjärven Pilke

39:42

+4:15

5.

25

Jylänki Viivi

Haapaveden Urheilijat

39:47

+4:20

6.

29

Niku Anni

 

40:10

+4:43

7.

33

Tyyskä Salla

Rakennusliike Sorvoja

41:15

+5:48

8.

20

Heiskanen Emma

Nivala

42:12

+6:45

9.

24

Jylänki Aino

Haapaveden Urheilijat

42:53

+7:26

10.

22

Harjuhaahto Heli

Saloisten Reipas

43:37

+8:10

11.

28

Mäkikangas Iiris

Oulaisten Huima

44:58

+9:31

12.

32

Taskila Riina

Haapaveden Urheilijat

46:04

+10:37

13.

21

Aho Veera

Haapaveden Urheilijat

48:03

+12:36

14.

19

Ruuska Riina

PROFOREST

58:40

+23:13

 

23

Huuskonen Jasmiina

Reisjärven Pilke

DNS

 
 

34

Vähäkangas Veera

Ylivieskan Kuula

DNS

 

TYTÖT 7KM POJAT 7KM N 7KM M 7KM M 15KM M 22KM N 15KM N 22KM

Pojat 7,0 km

Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

52

Juntunen Eemil

Iisalmen Visa

28:36

+0

2.

56

Raappana Jussi

Haapajärven Kiilat

33:06

+4:29

3.

59

Rytky Antti-Olavi

Haapaveden Urheilijat

33:11

+4:34

4.

57

Reijonen Jarkko

Ylivieskan Kuula

33:12

+4:35

5.

61

Vesaluoma Ville

 

33:41

+5:04

6.

55

Paaso Kaapo

Sievin Sisu

34:34

+5:57

7.

48

Honkala Eetu

Haapajärven Kiilat

34:48

+6:11

8.

49

Himanka Kalle

Kalajoen Junkkarit

35:53

+7:17

9.

47

Törmälehto Samppa

HaU

38:08

+9:31

10.

50

Harjuhaahto Antti

Saloisten Reipas

39:44

+11:07

11.

58

Riikonen Aki

Nevalanmäen Perhekodit

40:35

+11:58

12.

53

Koivula Vilho

Oulun Hiihtoseura

40:38

+12:01

13.

54

Mokko Jesse

Oulun Hiihtoseura

41:35

+12:58

 

51

Jokinen Ville

Haapaveden Urheilijat

DNS

 
 

60

Venetjoki Tatu

Himangan Urheilijat

DNS

 

TYTÖT 7KM POJAT 7KM N 7KM M 7KM M 15KM M 22KM N 15KM N 22KM

Naiset 7,0 km

Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

100

Leppälä Piia

Reisjärven Pilke

36:37

+0

2.

103

Myllylahti Sanna

Ylivieska Trail Run

37:11

+33

3.

108

Vilminko Tuula

Sinkki-Sepot

38:33

+1:55

4.

83

Kärkölä Iines

Haapavesi

39:07

+2:29

5.

92

Harjuhaahto Anne

Saloisten Reipas

40:01

+3:23

6.

99

Lehtonen Outi

Haapaveden kaupunki

40:08

+3:30

7.

96

Kemppainen Jenni

O-Taru

41:01

+4:23

8.

87

Vierinen Katri

Ylistaro

41:05

+4:27

9.

98

Laurila Reeta

 

43:16

+6:38

10.

105

Pirnes Anna

Haapavesi

44:48

+8:10

11.

93

Hussi Janni

Elixir mestarit

45:45

+9:07

12.

86

Tytärniemi Merja

Pilke

45:49

+9:11

13.

90

Aarnio Satu

Elixir mestarit

45:52

+9:14

14.

85

Haukipuro Minja

Haapavesi KPO

46:00

+9:23

15.

106

Pärkkä Hanna

Haapavesi

47:26

+10:48

16.

97

Koivumaa Riikka

Rakennusliike Sorvoja

48:26

+11:48

17.

107

Sanchez Christina

 

48:32

+11:54

18.

84

Kärkölä Ellen

Haapavesi

50:00

+13:22

19.

95

Kemppainen Marja-Liisa

O-Taru

51:21

+14:43

20.

101

Lämsä Annukka

Haapaveden kaupunki

52:42

+16:05

21.

104

Närhi Piia

 

52:45

+16:07

22.

102

Majava Tiina

 

53:08

+16:30

23.

89

Männikkö Maarit

Haapavesi

53:30

+16:52

24.

94

Isojämsä Tiina

 

55:30

+18:52

25.

91

Hannuksela Jenni

 

55:55

+19:17

26.

109

Vinkki Seija

Oulaisten Huima

58:12

+21:34

27.

88

Mustaparta Anu

Pyhäsalmi

1:09:54

+33:16

TYTÖT 7KM POJAT 7KM N 7KM M 7KM M 15KM M 22KM N 15KM N 22KM

Miehet 7,0 km

Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 1

1.

198

Parkkonen Ismo

Team Skiers

31:57

+0

2.

247

Leppälä Teemu

Reisjärven Pilke

34:00

+2:03

3.

201

Vilminko Pauli

Sinkki-Sepot

34:28

+2:31

4.

192

Asikainen Amin

Elixir mestarit

35:15

+3:18

5.

186

Pitkälä Martti

Haapavesi

39:05

+7:08

6.

197

Palola Lasse

NTR

39:52

+7:55

7.

280

Ylikauma Matti

Haapaveden kaupunki

41:18

+9:21

8.

199

Pärkkä Vesa

Haapavesi

41:25

+9:28

9.

195

Niskakoski Mika

 

43:42

+11:45

10.

196

Nokela Petteri

Haapaveden kaupunki

44:47

+12:50

11.

188

Yliniitty Sami

Oulaisten Taru

47:04

+15:07

12.

200

Räisänen Antti

 

47:13

+15:15

13.

190

Aakko Ari

Haapavesi

47:14

+15:17

14.

187

Törmälehto Paavo

Haapaveden Urheilijat

47:23

+15:25

15.

185

Hietaharju Timo

Haapavesi

48:27

+16:29

16.

189

Nikkarikoski Veijo

Keski-Pohjanmaan OP

50:41

+18:43

17.

191

Alamäyrä Heikki

 

57:52

+25:55

18.

193

Hannuksela Petteri

 

1:05:33

+33:35

 

194

Hurskainen Lassi

Elixir mestarit

DQ

 
 

202

Voipio Ville

Pyykönniemen Latuketut

DNS

 

TYTÖT 7KM POJAT 7KM N 7KM M 7KM M 15KM M 22KM N 15KM N 22KM

Miehet 15,0 km

Lähti: 37, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

236

Kohtaniemi Ravinder

Ykspihlajan Reima

1:02:49

+0

2.

253

Myllylahti Matti

Ylivieska Trail Run

1:08:27

+5:38

3.

278

Valikainen Elias

Kalajoen Junkkarit

1:08:28

+5:39

4.

209

Pauna Arto

Kortteenperän Kopla

1:10:19

+7:30

5.

240

Krapu Marko

Finnish Marathon Runners

1:11:14

+8:25

6.

272

Sorvoja Tommi

Rakennusliike Sorvoja

1:12:49

+10:00

7.

246

Lampela Pekka

Saloisten Reipas

1:18:29

+15:40

8.

256

Mökkönen Jussi

Sievin Sisu

1:18:49

+16:00

9.

220

Hinttala Jukka

RST Ruoste

1:19:09

+16:20

10.

252

Moilanen Niilo

Oulun Hiihtoseura

1:20:14

+17:25

11.

267

Salmela Aleksi

Haapajärven Kiilat

1:20:31

+17:42

12.

219

Heinonen Pertti

RST Ruoste

1:20:36

+17:47

13.

208

Ravaska Heikki

Haapaveden Urheilijat

1:22:40

+19:51

14.

238

Koivula Eino

Oulun Hiihtoseura

1:22:46

+19:57

15.

211

Hyvärinen Esko

SSAB

1:24:24

+21:35

16.

275

Törmälehto Vesa

Haapavesi

1:26:10

+23:21

17.

210

Jääskeläinen Risto

Haapajärvi

1:26:26

+23:37

18.

270

Siiri Aki

Jyväskylä

1:27:08

+24:19

19.

227

Jakobsen Tom

Rossignol Ski Team

1:30:36

+27:47

20.

271

Siiri Kari

Jyväskylä

1:31:24

+28:35

21.

218

Hautamäki Teuvo

Nivalan suunnistajat

1:31:36

+28:47

22.

228

Kangasniemi Olli-Pekka

Jyväskylä

1:33:59

+31:10

23.

242

Kumpula Markku J.

NiS

1:34:39

+31:50

24.

269

Siiri Tapio

Haapavesi

1:35:37

+32:48

25.

251

Marjakangas Kari

Ylivieskan Kuula

1:39:52

+37:03

26.

230

Keskisarja Hannu

Laki

1:39:58

+37:09

27.

215

Niskakoski Jari

Team Skiers

1:40:56

+38:07

28.

268

Salonen Antti

Haapaveden kaupunki

1:41:23

+38:34

29.

264

Riekki Simo

Maustaja

1:41:24

+38:35

30.

274

Törmälehto Arto

Haapaveden Urheilijat

1:42:13

+39:24

31.

216

Tolonen Jyrki

Tyrnävä

1:42:21

+39:32

32.

232

Kinnunen Kauko

Oulun Hiihtoseura

1:44:22

+41:33

33.

277

Vahteala Antti-Jussi

Haapaveden kaupunki

1:47:10

+44:21

34.

250

Luokkala Markku

Pietarsaari

1:47:11

+44:22

35.

279

Vanhatalo Tero

Jokilaaksojen Ensiapukoulutus

1:49:44

+46:55

36.

239

Koivula Timo

Torikka Trail Runners

1:51:38

+48:49

37.

229

Kangasniemi Mika

Koulutuskeskus JEDU

2:01:52

+59:03

 

222

Huhtakangas Janne

KP-V

DNS

 
 

226

Impola Esko

Raahen Seudun Asuntosäätiö

DNS

 
 

255

Mäntylä Jari

 

DNS

 
 

257

Nieminen Tuomas

Poluntallaajat

DNS

 
 

262

Rantakangas Antti

Haapaveden Urheilijat

DNS

 

TYTÖT 7KM POJAT 7KM N 7KM M 7KM M 15KM M 22KM N 15KM N 22KM

Miehet 22,0 km

Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

1276

Uusivirta Risto

Haapajärven Kiilat

1:27:57

+0

2.

1243

Kärjä Tapani

Kalajoen Junkkarit

1:28:16

+19

3.

1237

Koirikivi Anssi

Haapajärven Kiilat

1:31:05

+3:07

4.

1273

Takkunen Kai

Alavieskan Viri

1:33:33

+5:35

5.

1248

Linna Matti

Osuuskauppa KPO

1:39:01

+11:03

6.

1235

Kohtaniemi Naveen

Ykspihlajan Reima

1:40:58

+13:01

7.

1249

Lohi Mikko

Maustaja

1:51:46

+23:48

8.

1213

Peltoniemi Mikko

Haapajärvi

1:54:29

+26:31

9.

1234

Knuutila Roni

Edux Ski-team

1:55:36

+27:38

10.

1205

Nissilä Jukka

Ylivieska Trail Run

1:57:15

+29:17

11.

1261

Pudas Ismo

Iin Yritys

1:57:17

+29:19

12.

1244

Käräjäoja Aki

 

1:59:44

+31:46

13.

1214

Ruokokoski Marko

Muonio Kiri

2:02:06

+34:09

14.

1258

Niskanen Tapani

 

2:02:27

+34:29

15.

1224

Huurinainen Kimmo

Team Hyrske

2:05:06

+37:08

16.

1231

Kiiskilä Anssi

 

2:06:17

+38:20

17.

1212

Niinimäki Jari

Kiuruveden Urheilijat

2:07:00

+39:02

18.

1265

Ronkainen Markus

OULUN TAKSIAUTOILIJAT RY

2:07:47

+39:50

19.

1245

Lakso Kullervo

 

2:08:21

+40:24

20.

1225

Hänninen Jukka

Haapaveden kaupunki

2:10:05

+42:08

21.

1266

Ruotsalainen Tero

Kytökylä

2:13:17

+45:20

22.

1221

Holmström Harri

 

2:14:33

+46:35

23.

1260

Poikkimäki Pertti

Feel Well

2:31:40

+1:03:43

24.

1233

Klasila Aapo

Kuopio

2:32:17

+1:04:20

25.

1241

Kummala Jukka

Vapari

2:42:55

+1:14:58

26.

1217

Haasala Aki

Love

2:45:21

+1:17:23

27.

1259

Partti Harri

 

2:45:21

+1:17:24

 

1223

Huhtakangas Jussi

KP-V

DNS

 
 

1254

Mäkäräinen Jouni

Oulu

DNS

 
 

1263

Ranto Tuomas

Haapaveden Urheilijat

DNS

 

TYTÖT 7KM POJAT 7KM N 7KM M 7KM M 15KM M 22KM N 15KM N 22KM

Naiset 15,0 km

Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

134

Alakoski Anni

Team Skiers

1:14:26

+0

2.

151

Linna Aino-Mari

Haapaveden Urheilijat

1:17:17

+2:50

3.

141

Juntunen Jonna

Kainuun Hiihtoseura

1:20:22

+5:56

4.

142

Jääskeläinen Aino

Rastiimi

1:22:01

+7:35

5.

156

Männikko Tiina

Haapajärvi

1:22:02

+7:36

6.

159

Niskakoski Johanna

Team Skiers

1:24:42

+10:16

7.

155

Metsävainio Ella-Sofia

Oulun Hiihtoseura

1:27:43

+13:17

8.

164

Rantakangas Essi

Haapaveden Urheilijat

1:31:45

+17:18

9.

150

Lampela Anita

Saloisten Reipas

1:34:42

+20:15

10.

131

Jylhä Piia

Ylivieska

1:36:09

+21:43

11.

135

Hangasmaa Erja

Ylivieskan Kuula

1:36:11

+21:44

12.

132

Nevala Henna

Pihtipudas

1:36:20

+21:54

13.

145

Kinnunen Tuulia

Oulun Hiihtoseura

1:41:19

+26:53

14.

147

Koivula Kirsi

Torikka Trail Runners

1:41:22

+26:56

15.

172

Valkovirta Pauliina

Haapaveden kaupunki

1:42:30

+28:03

16.

162

Poikkimäki Pirjo

Feel Well

1:42:41

+28:15

17.

157

Nevanoja Tuija

 

1:50:31

+36:05

18.

143

Kangasniemi Säde

Oulu

1:53:52

+39:26

19.

146

Klemettilä Katja

 

1:57:07

+42:40

20.

140

Junttila Hanna

Northern Trail Runners

1:58:13

+43:46

21.

160

Niukkanen Henna

Team Donna Agile

2:00:32

+46:06

22.

153

Lyytinen Raisa

Haapavesi

2:04:00

+49:34

 

163

Potinoja Minna

Himanka

DNS

 
 

166

Saari Anna-Kaisa

Ylivieskan Kuula

DNS

 
 

171

Säilynoja Miia

Team Skiers

DNS

 

TYTÖT 7KM POJAT 7KM N 7KM M 7KM M 15KM M 22KM N 15KM N 22KM

Naiset 22,0 km

Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

1.

1158

Niemelä Jaana

ONMKYU

1:40:57

+0

2.

1152

Lohi Päivi

Maustaja

2:01:05

+20:07

3.

1138

Hyvärinen Henna

SK Pohjantähti

2:10:03

+29:06

4.

1130

Voipio Susanna

 

2:10:56

+29:58

5.

1148

Käräjäoja Sanna

Haapaveden kaupunki

2:14:44

+33:46

6.

1169

Siirilä Katariina

 

2:25:20

+44:23

7.

1144

Karstunen Rauni

 

2:32:28

+51:30

8.

1149

Käräjäoja Sirpa

Haapaveden kaupunki

2:39:15

+58:17

9.

1167

Salo Heli

 

2:52:57

+1:11:59

10.

1133

Virsiheimo Tiina

Hyvä Yrkkä

2:55:26

+1:14:28

11.

1154

Meriläinen Salla-Mari

 

2:55:26

+1:14:29

12.

1168

Sia Mari

 

3:00:32

+1:19:35

13.

1170

Suotula Paula

Haapaveden kaupunki

3:00:33

+1:19:35

 

1137

Hanhisalo Taina

 

DNS

 
 

1139

Jokelainen Aira

 

DNS

 
 

1161

Pikkarainen Annukka

Koulutuskeskus JEDU

DNS

 
 

1165

Ranto Tellervo

Haapaveden Urheilijat

DNS

 

TYTÖT 7KM POJAT 7KM N 7KM M 7KM M 15KM M 22KM N 15KM N 22KM

Hupi, ei ajanottoa 7,0 km, ilmoitautuneet

Lähti: 0, Keskeytti: 0, Hylätty: 0

 

333

Aho Heikki

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

331

Aho Juha

Haapaveden Urheilijat

 

 
 

332

Aho Seppo

Haapavesi-Lehti

 

 
 

334

Ahola Johanna

Haapaveden kaupunki

 

 
 

338

Anttila Lea

Taikapuisto/Haapaveden Yrittäj

 

 
 

337

Anttila Sari

Oulainen

 

 
 

336

Anttila Mikko

Oulainen

 

 
 

335

Anttila Kerttu

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

339

Aronen Tomi

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

340

Autio Aija-Riikka

Suomenselän OP

 

 
 

341

Dzangiev Muslim

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

342

Ekhdal Tarja

Tilitoimisto Rousu Oy

 

 
 

344

Eskola Leila

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

343

Eskola Jouko

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

345

Haaraniemi Katri

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

346

Hannila Miika

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

349

Haukipuro Julia

Tilitoimisto Rousu Oy

 

 
 

348

Haukipuro Seppo

Haapaveden Urheilijat

 

 
 

347

Haukipuro Maarit

Haapaveden kaupunki

 

 
 

317

Haukipuro Eveliina

Haapavesi

 

 
 

350

Hautakoski Elina

Suomenselän OP

 

 
 

310

Hautamäki Toivo

NiSu

 

 
 

351

Haverinen Janne

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

324

Haverinen Eevert

Nevalanmäen Perhekoti

 

 
 

353

Heikkilä Taina

Suomenselän OP

 

 
 

352

Heikkilä Teija

Haapaveden kaupunki

 

 
 

354

Honkimäki Kati

Haapaveden kaupunki

 

 
 

309

Honkimäki Mikko

Haapavesi

 

 
 

355

Huitula Nelli

 

 

 
 

357

Huurinainen Liisa

Koulutuskeskus JEDU

 

 
 

356

Huurinainen Pekka

Koulutuskeskus JEDU

 

 
 

358

Hyvärinen Katja

Haapaveden kaupunki

 

 
 

359

Hyvönen Sirpa

 

 

 
 

360

Häivälä Jouko

Rakennusliike Sorvoja

 

 
 

361

Iso-Junno Jenna

Suomenselän OP

 

 
 

362

Isoniemi Saija

Suomenselän OP

 

 
 

363

Juntunen Pasi

Tornator Oyj

 

 
 

364

Jussinniemi Jukka

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

308

Jylhä Heidi

Ylivieska

 

 
 

366

Jylänki Suvi

Tilitoimisto Rousu Oy

 

 
 

365

Jylänki Eija

Tilihelmi/Haapaveden Yrittäjät

 

 
 

367

Järvelä Maija

Porukalla parempaan kuntoon

 

 
 

368

Kaattari Sari

Suomenselän OP

 

 
 

370

Kakko Merja

 

 

 
 

369

Kakko Teemu

 

 

 
 

371

Kalliokoski Miia

Suomenselän OP

 

 
 

372

Kangasniemi Sari

Tilitoimisto Rousu Oy

 

 
 

377

Kanniainen Olli

Suomenselän OP

 

 
 

373

Kanula Jaana

Taikapuisto/Haapaveden Yrittäj

 

 
 

374

Karkulehto Mirja

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

376

Karvonen Jaana

Metsänhoitoyhdistys Haapavesi-

 

 
 

375

Karvonen Katja

Haapaveden kaupunki

 

 
 

378

Kivijärvi Terttu

Suomenselän OP

 

 
 

379

Koivu Essi

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

380

Kolehmainen Anri

Haapaveden kaupunki

 

 
 

381

Koskenkorva Anne

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

382

Kostet Maija

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

383

Kotka Liisa

Porukalla parempaan kuntoon

 

 
 

384

Kottari Juho

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

385

Koutonen Marja

Koulutuskeskus JEDU

 

 
 

318

Kukkola Anne-Mari

Nivala

 

 
 

320

Kumpulainen Anne

Pyhäsalmen Kuntopiste Oy

 

 
 

386

Käräjäoja Päivi

Haapaveden kaupunki

 

 
 

387

Laitila Tytti

Haapaveden kaupunki

 

 
 

389

Lassila Mika

 

 

 
 

388

Lassila Paula

 

 

 
 

390

Laukka Eeva

Taikapuisto/Haapaveden Yrittäj

 

 
 

392

Lehtola Niina

Haapaveden kaupunki

 

 
 

391

Lehtola Päivi

 

 

 
 

393

Leinonen Jussi

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

394

Lipsonen Irene

Pyhäjärvi

 

 
 

499

Luttinen Veera

 

 

 
 

326

Luttinen Veera

Nevalanmäen Perhekoti

 

 
 

323

Lähetkangas Janne

Metsänhoitoyhdistys Haapavesi-

 

 
 

395

Mehtonen Jani

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

396

Mertala Arja

Haapaveden kaupunki

 

 
 

398

Moilanen Juha

Oulun Hiihtoseura

 

 
 

397

Moilanen Katariina

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

399

Mustonen Leila

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

401

Myllymäki Miia

Suomenselän OP

 

 
 

400

Myllymäki Kasperi

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

402

Mäki Eeva

Haapaveden kaupunki

 

 
 

403

Mäkikallio Raimo

Haapaveden Senioriopettajat

 

 
 

404

Mäkikangas Kaarina

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

319

Mäkikangas Elisa

Kokkola

 

 
 

405

Mäkinen Seija

Tilihelmi/Haapaveden Yrittäjät

 

 
 

406

Männikkö Reijo

Metsänhoitoyhdistys Haapavesi-

 

 
 

329

Männikkö Juhana

PROFOREST

 

 
 

316

Männikkö Janika

PROFOREST

 

 
 

315

Männikkö Daniel

PROFOREST

 

 
 

314

Männikkö Eveliina

PROFOREST

 

 
 

407

Nissi Veijo

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

408

Nokela Sinikka

Suomenselän OP

 

 
 

409

Nuolioja Riikka-Kaisa

Koulutuskeskus JEDU

 

 
 

410

Nuutinen Sulo

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

411

Nykänen Aino

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

412

Ollanketo Lea

Haapaveden kaupunki

 

 
 

414

Ollila Päivi

Haapaveden kaupunki

 

 
 

413

Ollila Riitta

Haapaveden kaupunki

 

 
 

415

Paakinaho Virve

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

416

Paakki Juha-Matti

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

417

Paavola Taavi

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

418

Palola Tony

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

419

Pieska Liisa

Koulutuskeskus JEDU

 

 
 

420

Pirnes Irja

Haapavesi

 

 
 

421

Pitkälä Heikki

Suomenselän OP

 

 
 

422

Pätsi Jimi

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

423

Rantakangas Minna

Haapaveden Urheilijat

 

 
 

425

Ruuska Minna

Haapaveden kaupunki

 

 
 

330

Ruuska Tomi

PROFOREST

 

 
 

18

Ruuska Katri

PROFOREST

 

 
 

312

Rytky Jouni

Haapavesi

 

 
 

427

Rytky Santeri

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

426

Rytky Suvi

Haapaveden kaupunki

 

 
 

500

Rättyä Otto

 

 

 
 

327

Rättyä Otto

Nevalanmäen Perhekoti

 

 
 

428

Räty Noora

Suomenselän OP

 

 
 

313

Saastamoinen Iina

PROFOREST

 

 
 

311

Salo Heikki

Haapavesi

 

 
 

429

Salo-Teppo Inka

Suomenselän OP

 

 
 

431

Savikoski Eeva

Tilitoimisto Rousu Oy

 

 
 

432

Seitajärvi Erkki

Haapaveden kaupunki

 

 
 

433

Seppä Diana

Haapaveden kaupunki

 

 
 

434

Seppälä Ritva

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

435

Siermala Temu

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

436

Sihvonen Anna-Leena

Suomenselän OP

 

 
 

437

Siirtola Päivi

Haapaveden kaupunki

 

 
 

439

Sinihalme Veijo

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

438

Sinihalme Elisa

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

440

Sirviö Anna

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

445

Sorvoja Mauri

Rakennusliike Sorvoja

 

 
 

444

Sorvoja Jaakko

Rakennusliike Sorvoja

 

 
 

443

Sorvoja Martti

Rakennusliike Sorvoja

 

 
 

442

Sorvoja Heli

Rakennusliike Sorvoja

 

 
 

441

Sorvoja Mika

Rakennusliike Sorvoja

 

 
 

446

Suokas Harri

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

448

Syrjänen Kalevi

Metsänhoitoyhdistys Haapavesi-

 

 
 

447

Syrjä Rauno

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

325

Säily Susanna

Nevalanmäen Perhekoti

 

 
 

307

Torkkola Satu

Päiväkoti Taikapuisto

 

 
 

452

Tyyskä Sanni

Rakennusliike Sorvoja

 

 
 

451

Tyyskä Mervi

Rakennusliike Sorvoja

 

 
 

450

Tyyskä Mika

Rakennusliike Sorvoja

 

 
 

449

Tyyskä Jukka

Rakennusliike Sorvoja

 

 
 

453

Uimaniemi Ahto

Porukalla parempaan kuntoon

 

 
 

458

Uusitalo Marko

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

457

Uusitalo Tero

 

 

 
 

456

Uusitalo Jenni

 

 

 
 

455

Uusitalo Veera

 

 

 
 

454

Uusitalo Venla

 

 

 
 

430

Uusitalo Aino

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

424

Uusitalo Vieno

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

459

Vahe Ville

 

 

 
 

328

Vahe Juho

 

 

 
 

460

Vatjus-Anttila Jenni

 

 

 
 

461

Vedenpää Antti

Suomenselän OP

 

 
 

462

Viinamäki Jaakko

Suomenselän OP

 

 
 

62

Viljo Mäkikangas

Oulaisten Huima

 

 
 

463

Vinberg Vuokko

Taikapuisto/Haapaveden Yrittäj

 

 
 

465

Vuorenmaa Heino

Metsänhoitoyhdistys Haapavesi-

 

 
 

464

Vuorenmaa Rauni

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

466

Vuoti Teuvo

Haapaveden Eläkeliitto

 

 
 

467

Vähäsöyrinki Tanja

Nevalanmäen Perhekodit

 

 
 

321

Ylitalo Noora