Tulokset 2018

Trail Run Korkatti tulokset
1.8.2018
Haapaveden Urheilijat 80 vuotta

     
  Tytöt 7,0 km  
115Iina KoskelaTeam Skiers00:32:28
212Enni-Sofia SaariYlivieskan Kuula00:32:37
320Noora AlataloAlavieskan Viri00:37:30
413Vähäkangas VeeraYlivieska00:37:35
518Riina TaskilaHaapaveden Urheilijat00:37:48
629Viivi JylänkiHaapaveden Urheilijat00:38:43
730Aino JylänkiHaapaveden Urheilijat00:38:46
817Sanni TyyskäRakennusliike Sorvoja Oy00:43:50
911Jasmiina HuuskonenReisjärven Pilke00:45:20
1016Veera AhoRakennusliike Sorvoja Oy00:46:50
1124Milena MartikainenFC Folk00:47:45
1222Vilja PekkalaFC Folk00:48:00
1325Alina JunnoFC Folk00:49:17
1421Aliisa KärkkäinenKempeleen Kiri00:51:20
1531Sanni YliniittyOulaisten Taru00:59:34
1628Senja SorvojaRakennusliike Sorvoja Oy01:01:59
1723Anni RoininenFC Folk01:08:13
1827Julia PuolitaivalFC Folk01:08:26
1926Siina HeittoFC Folk01:08:27
     
  Pojat 7,0 km  
12Jarkko ReijonenYlivieskan Kuula00:31:17
21Jussi RaappanaHaapajärven Kiilat00:31:18
337Touko KauppinenReisjärven Pilke00:31:28
440Kaapo PaasoSievin Sisu00:32:11
57Kalle HimankaKalajoen Junkkarit00:32:59
65Antti HarjuhaahtoSaloisten Reipas00:33:36
739Jani TytärniemiReisjärven Pilke00:34:11
84Niilo SorvojaRakennusliike Sorvoja Oy00:41:10
98Ville NieminenFC Folk00:41:44
1035Vilho KäräjäojaHaapaveden Urheilijat00:42:14
11256Aatu PaasoSievin Sisu00:46:07
129Eeli KämäräinenFC Folk00:51:47
1336Tuomas YliniittyOulaisten Taru00:59:33
1438Elia RuotsalainenRakennus Hänninen01:25:23
     
  Naiset 7,0 km  
172Roosa JuuskaTeam Skiers00:33:07
277Henna RautiainenTeam Skiers00:34:57
394Tiina MännikköHaapajärvi00:35:35
4261Minja HaukipuroOsuuskauppa KPO00:37:45
519Petra AlataloAlavieskan Viri00:38:27
674Anne HarjuhaahtoSaloisten Reipas00:38:30
771Eeva MäkiHaapaveden Kaupunki00:43:22
881Emma TimlinEdux SkiTeam00:44:40
976Suvi JylänkiTilitoimisto Rousu00:45:43
1079Terhi SiiriJyväskylä00:50:11
1168Anna AhoRakennusliike Sorvoja Oy00:50:38
1278Maarit Hyytinen 00:56:53
1380Susanna PuolitaivalHaapaveden Kaupunki00:59:37
1475Sanna PirttisaloHaapaveden Kaupunki01:00:36
1573Anri JunttoHaapaveden Kaupunki01:00:38
1669Riikka SorvojaRakennusliike Sorvoja Oy01:02:01
1767Annikki TyyskäRakennusliike Sorvoja Oy01:15:03
     
  Miehet 7,0 km  
1262Timo ViitalaHaapavesi00:30:33
260Tuomas RantoTeam Skiers00:30:41
359Ismo ParkkonenSuksisavotta00:32:16
4257Hannu PaasoSievin Sisu00:32:30
562Ilkka VähäahoHaapavesi00:32:40
654Markku MehtäläNivala00:35:57
753Pasi HautamäkiNivalan Urheilijat00:37:22
852Tuomas TörmänenHaapavesi00:37:40
943Joni LaakkonenNivala00:37:41
10255Eero SaariYlivieska00:37:43
1164Matti ViitalaEdux00:38:33
1263Arto ViitalaEdux00:38:39
13254Juha UkkonenHaukipudas00:39:55
1456Tapio SiiriHaapavesi00:40:38
15251Mikko SarpolaHaapavesi00:41:09
1650Tommi SorvojaRakennusliike Sorvoja Oy00:41:11
1742Arto TörmälehtoHaapavesi00:41:16
1861Jani KäräjäojaHaapaveden Urheilijat00:42:08
19258Martti PitkäläKauppakartano Peltisepä00:43:19
2065Timo HaikaraEdux00:43:42
2141Antti RäisänenHaapavesi00:43:51
2251Jari MehtäläLiminka00:44:17
23252Ari AakkoHaapavesi00:44:44
2458Pekka VinkkiDemeca Oy00:45:35
25259Mika KumpumäkiFc Folk00:45:36
2655Mauno MäkeläHaapaveden Kaupunki00:48:38
27253Kimmo SuvantoHaapaveden Puukaluste Oy00:48:46
2846Juha AhoRakennusliike Sorvoja Oy00:49:48
29260Henry AakkoFC Folk00:52:30
3057Matti Vatjus-AnttilaEläkeliito Haapaveden yhdistys 00:53:22
3144Jaakko SorvojaRakennusliike Sorvoja Oy00:56:50
3245Martti SorvojaRakennusliike Sorvoja Oy00:56:52
3349Jouko HäiväläRakennusliike Sorvoja Oy01:15:02
3448Jukka TyyskäRakennusliike Sorvoja Oy01:15:07
     
  Miehet 15,0 km  
1150Matti MyllylahtiEdux SkiTeam01:02:21
2125Roni KnuutilaEdux Skiteam01:10:12
3141Joona MännistöTeam Käppänät01:12:41
4152Juhani KumpusaloNivalan Urheilijat01:13:28
5147Jari MäntyläHaapavesi01:13:59
6123Pekka Kauranen#PeltojenPT01:19:43
7149Jukka TimlinEdux Skiteam01:19:56
8136Konsta MännistöTeam Käppänät01:20:56
9148Esko HyvärinenSSAB Europe Oy01:21:40
10122Mikko TaskilaHaapaveden Urheilijat01:22:53
11151Risto JääskeläinenHaapajärvi01:24:38
12132Eero KukkonenTeam Skiers01:28:45
13131Jussi RytkyTeam Skiers01:30:54
14129Reijo HummastenniemiOulunsuun Heitto01:31:54
15140Mikko Korkia-AhoSievin Sisu01:32:52
16145Antti RantakangasHaapaveden Urheilijat01:38:18
17126Tero VanhataloJokilaaksojen Ensiapukoulutus01:39:30
18128Janne KollinQwerty01:56:18
     
  Miehet 22,0 km  
1121Matti LinnaHaapaveden Urheilijat01:34:15
2119Juho RuuttulaSievin Sisu01:34:38
3134Eino KoivulaTeam Skiers01:46:46
4137Jukka HänninenTrail Run Korkatti01:49:56
5116Ismo PudasIin Yritys01:50:04
6130Aki KäräjäojaRouta Travel01:50:44
7115Anssi Kiiskilä-01:58:57
8124Mikko NylanderToholampi02:06:08
9114Janne Maunumäki 02:06:50
10143Tero RuotsalainenRakennus Hänninen Oy02:12:03
11142Aarno KiljunenRakennus Hänninen Oy02:18:52
12139Antti SalonenHaapaveden Kaupunki02:36:15
13127Niko Heikkinen 02:41:59
14144Esko HautamäkiHaapavesi02:41:59
     
  Naiset 15,0 km  
190Aino-Maria LinnaTeam Skiers01:13:27
2105Riikka TulppoLA Sportiva Team Finland01:13:37
3103Henna HyvärinenSK Pohjantähti01:21:01
498Saana UkkonenTeam Skiers01:21:44
5106Kirsi JylänkiVihtavuoren Pamaus01:28:12
6102Marianne KauppinenReisjärven Pilke01:31:56
792Pauliina ValkovirtaHaapaveden Kaupunki01:38:16
889Tiina KoskelaTeam Skiers01:41:26
982Enni Hopeavuori 01:51:32
1097Anna Hämeenaho#peltojenPT02:03:26
     
  Naiset 22,0 km  
186Aino-Maria JääskeläinenHaapajärvi01:50:58
283Gea Olkkonen 02:10:38
3100Mirja LaukkaOsuuskauppa KPO02:12:04
4101Kirsi Ollila 02:20:12
591Sirpa KäräjäojaHaapaveden Kaupunki02:27:06
699Katri Kiljunen 02:31:12
796Elisa Vääräniemi#peltojenPT02:45:00
     
  Hupi-sarja, ei ajanottoa  
 207Muslim DzangiewNevalanmäen Perhekodit 
 229Tarja EskolaHaapaveden Kaupunki 
 240Marika HatulaTrail Run Korkatti 
 228Viljami HaverinenNevalanmäen Perhekodit 
 220Janne HaverinenNevalanmäen Perhekodit 
 227Jasmin HeinolaNevalanmäen Perhekodit 
 211Julia HenriksenNevalanmäen Perhekodit 
 236Haanna HinttalaEläkeliito Haapaveden yhdistys  
 235Anna-Mari HänninenRakennus Hänninen Oy 
 234Pekka HänninenRakennus Hänninen Oy 
 230Saija IsoniemiOP Suomenselkä 
 210Samu JuntunenNevalanmäen Perhekodit 
 249Jukka JussinniemiEläkeliito Haapaveden yhdistys  
 206Juuso JärvinenNevalanmäen Perhekodit 
 203Merja KakkoKiuruvesi 
 202Teemu KakkoKiuruvesi 
 201Mirja Karkulehto  
 208Anttoni KorjamoNevalanmäen Perhekodit 
 248Anne KoskenkorvaEläkeliito Haapaveden yhdistys  
 243Tuula KukkuraTrail Run Korkatti 
 195Anne KumpulainenPyhäsalmen Kuntopiste Oy 
 204Päivi LehtolaHaapavesi 
 224Jussi LeinonenNevalanmäen Perhekodit 
 241Arja MertalaTrail Run Korkatti 
 221Katariina MoilanenNevalanmäen Perhekodit 
 198Hilkka MorkoEläkeliitto 
 197Timo MorkoEläkeliitto 
 239Leila MustonenEläkeliito Haapaveden yhdistys  
 244Seija MyllyläHaapaveden Kaupunki 
 231Sinikka NokelaOP Suomenselkä 
 212Elina NäreahoNevalanmäen Perhekodit 
 238Virve PaakinahoEläkeliito Haapaveden yhdistys  
 222Juha Matti PaakkiNevalanmäen Perhekodit 
 199Ritva PaavolaHaapavesi 
 205Toni PalolaNevalanmäen Perhekodit 
 213Tommi PekkalaNevalanmäen Perhekodit 
 250Hilkka PirnesEläkeliito Haapaveden yhdistys  
 209Olivia PirttikoskiNevalanmäen Perhekodit 
 32Erja PuolitaivalHaapavesi 
 214Aki RiikonenNevalanmäen Perhekodit 
 225Santeri RytkyNevalanmäen Perhekodit 
 196Heikki SaloHaapavesi 
 242Sisko SillanpääTrail Run Korkatti 
 219Anna SirviöNevalanmäen Perhekodit 
 237Harri SuokasEläkeliito Haapaveden yhdistys  
 245Anu SuotulaTrail Run Korkatti 
 223Susanna SäilyNevalanmäen Perhekodit 
 215Samuel TiikkalaNevalanmäen Perhekodit 
 247Marita TölliTrail Run Korkatti 
 226Marko UusitaloNevalanmäen Perhekodit 
 194Jukka VaaralaNivala 
 216Aaro VartiainenNevalanmäen Perhekodit 
 232Anna-Maija VierimaaOP Suomenselkä 
 217Santeri VihervuoriNevalanmäen Perhekodit 
 233Jaakko ViinamäkiOP Suomenselkä 
 246Vuokko VinbergTrail Run Korkatti 
 218Kasperi VuotiNevalanmäen Perhekodit 
 200Sami YliniittyOulaisten Taru

 
 

Hupisarjan isommat ja pienemmät arvontapalkinnot
Marko Uusitalo
Jukka Jussinniemi
Samu Juntunen
Sami Yliniitty
Ritva Paavola
Hilkka Morko

Kaikkien osallistujien kesken arvottiin 100€ riihikuivaa rahaa.
Voittajat
Juhani Kumpusalo
Tero Ruotsalainen
Teemu Kakko